PFDK, Süper Lig’in son haftasında Medipol Başakşehir ile karşılaşan ve küme düştüğü mücadele sonrası taraftarları alan olaylarına kapı aralayan Eskişehirspor’a 4 mücadele seyircisiz oynama cezası verdi. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan izah şu şekilde:

“ESKİŞEHİRSPOR Kulübü’nün, 14.05.2016 tarihinde oynanan ESKİŞEHİRSPOR – MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının kapı araladığı alan olayları hasebiyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

Aynı müsabakada ESKİŞEHİRSPOR Kulübü’nün, taraftarlarının kapı araladığı çirkin ve kötü tezahürat hasebiyle ve bu eylemin aynı sezon içinde hane sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. sefer gerçekleştirilmesinden dolayı 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki hane sahibi müsabakaya girişleri engellenmesine karar verilmiştir.” 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde haber, haberler ve ismail keleş hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Fenerbahçe’nin gözdesi PSV yolcusu

Chelsea kulübünün resmi Internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 24 yaşında olan oyuncunun sözleşmesi 2019 seneye …

.