İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Kültür ve Spor Festivali kapsamında, Şöhretler ile İZÜ Protokolü bir mücadele gerçekleştirdi. Normal süresi 4-4 biten karşılaşma penaltılarda protokolün 5-4 üstünlüğü ile son buldu.

İZÜ futbol alanında gerçekleşen mücadelede protokol takımının kadrosunu Rektör Mehmet Bulut, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya gibi isimler oluştururken, Şöhretler Karması’nda ise spor spikerleri ve yorumcuları Ersin Düzen, Serhat Ulueren, Hikmet Genç, Abdulkerim Durmaz ve Lig Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ayan gibi spor dünyasının yakından tanıdığı ünlüler yer aldı. Renkli görüntülere sahne olan mücadelesi daha evvelki hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar yönetti.

Şöhretler ve Protokol futbolcuları atılan gollerle İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi gençlerine heyecanlı dakikalar yaşattı. Normal süresi 4-4 biten müsabaka penaltılarda protokolün 5-4 üstünlüğü ile son buldu. “Şöhretlerle Protokol Karşı Karşıya” karşılaşmasının nihayetinde hatıra resimi çekilip, katılımcılara kupa ve plaketleri verildi.

“GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRMEYE GAYRET EDİYORUZ”
Gençleri spora yönlendirmeyi amaçladıklarını belirten Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, “Hakemlerimize ve buraya katılan sporcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemizde bağımlılıkla mücadele ile alakalı çalışmalar yürütüyoruz. Gençlerimizi spora daha çok yönlendirmeye çaba ediyoruz. Ayrı olarak ‘biz yaşlanır da mücadele yapabilirmiş’ dedirtmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanımızın da dediği gibi, rakip takım protokolün farkında değil. İkinci yarıda yerimize gençleri alıp, kaçak oyuncu kullanacağız ve onları netlikle yeneceğiz” şeklinde izah yaptı.

“TÜM DÜNYADA ÖRNEK ALINABİLECEK BİR ÜNİVERSİTE”
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz eğlenceli bir dille “Rektörümüz, Belediye Başkanı olarak ben, Sayın Kaymakamımız ve Emniyet Müdürümüz ile birlikte sahadayız. Ancak rakip takımın protokolden pek haberi yok. Zira bizi perişan ettiler. İkinci yarıda sayın hakemimize güveniyoruz. Allahın izniyle bize imdat gönderir. Ayrı olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi değil İstanbul’da, Türkiye’de veya belki de tüm dünyada örnek alınabilecek bir kampüse sahip. Allahın izniyle Belediyemiz ve Üniversite elele vererek burayı daha da güzelleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“AHMET ÇAKAR’A GÜVENİYORUZ”
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut da,
“Bu senesi evvelki senelere göre daha heyecanlı, daha zevkli bir mücadele olarak planladık. Sahiden de öyle oluyor. Ahmet Hocamız bu sene bizi nispeten rahatlattı. Zira orta hakem olarak çıktığı için adaletine güveniyoruz. Her istikametten adaletli bir mücadele yöneteceğinden eminiz. Gerçi geçen sene de o müdahale edince biz beraberliği yakalamıştık. Bu sene dilerim onun adaletiyle galip geliriz” dedi.

18 YIL SONRA ÇİM SAHADA
Şöhretler Karması ve Sabahattin Zaim Üniversitesi Futbol takımı arasında oynanan mücadelesi yöneten Daha evvelki Hakem ve Spor Yorumcusu Ahmet Çakar ise, “Türkiye ve Avrupa’da bir hayli üniversite gezdim. Bana göre burası sayılı lokalizasyona sahip bir üniversite. Ne mutlu bize ki böyle bir üniversitemiz var. Burada takriben 5 bin çocuğumuza gelecek sağlanıyor ve akademi dünyasına personel kazandırılıyor. Çok güzel bir konuma sahip. Buranın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 18 sene sonra yine böyle bir çim sahada alana çıktım. Biraz yadırgadık lakin alıştık hemen” diye konuştu.

İZÜ Kültür ve Spor Festivali kapsamında, Şöhretler maçının yanı sıra üniversiteli gençler çim voleybolu, futbol ve ata sporlarından olan okçuluk ile at biniciliği sporlarını da yapma fırsatı buldu. Geleneksel sanatlardan hat ve ebru sanatına da alaka gösteren öğrenciler hünerlerini sergiledi.

SİNEM ERYILMAZ 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde haber, haberler ve lucescu hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Lokman Gör resmen Göztepe’de

PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe, Antalyaspor’dan Lokman Gör ile 2 senelik sözleşme imzaladı. Göztepe Kulübünden …

.